Сайт joomix.org
مقالات
images/iacf2nn.jpg

هدیه نوروزی

معمای آموزش خود هیپنوتیزم

خود هیپنوتیزم به این صورت است که فردی بتواند برای مقابله با استرس یا برای اهداف درمانی در مدت بسیار کوتاهی خود را در شرایط خلسه هیپنوتیزمی عمیقی قرار دهد که معمولاً پس ار مرور ذهنی یک عبارت یا انجام یک حرکتِ خاص صورت می گیرد یا حاصل می شود .

در این عبارتِ درست ـ ولی نه چندان جامع ـ به برخی از نکات بسیار مهم اشاره نشده و در نتیجه بعضی از افراد ممکن است تصور کنند که تنها با در اختیار گرفتن آن عبارت و یا فراگیری نحوۀ انجام یک حرکت خاص ، بایستی خود هیپنوتیزم را به سرعت و در چند دقیقه یاد بگیرند .

در اطراف این مقاله ، تصویر رویِ جلد چند کتاب قرار گرفته که تمام حجم کتاب و یا قسمتی از فصول آنها تنها به

فراگیری خود هیپنوتیزم مربوط می شوند که اینک برخی از آنها را که توسط استادان بزرگ و با اعتبار جهانی هیپنوتیزم نوشته شده معرفی می شوند :

 

1 ـ مبانی خود هیپنوتیزم درمانی : این اثر یکی از 3 کتاب هاموند است که در کشورهای آمریکا ، کانادا و بسیاری از کشورهای دیگر به عنوان 3 پایۀ آموزش علمی و مدرن هیپنوتیزم تلقی می شوند . این کتاب توسط انتشارات دُرسا تلفن های 66464577 و 66963035 چاپ و منتشر شده و با حجم کم 80 صفحه ای و قیمت روی جلد یکهزار تومان یکی از علمی ترین و جامع ترین کتابها در زمینۀ آموزش بدنۀ تئوری یا نظری خود هیپنوتیزم است .


2 ـ نحوۀ کاربرد قدرت خود هیپنوتیزم : این کتاب اثر دکتر ژوزف هاریمن است که چند بار با تیراژ بالا از سوی انتشارات اسپرک و انتشارات علم در 267 صفحه چاپ و منتشر شده است و در آن شرحِ حالهای جالبی از مــوفقیت درمــانی با خود هیپنوتیزم وجود دارد .

یکی از اهداف بسیار مهم در فراگیری خود هیپنوتیزم این است که به جای مراجعات مکرر ، پر زحمت و پرخرج به مطب هیپنوتیزم درمانگر ، این کارها بدون هزینه و زحمت در منزل یا محل کار بیمار و توسط خود بیمار صورت بگیرد.


3 ـ روشهای برندۀ جایزه در هیپنوتیزم : این کتاب از آثار هاری آرونز است که در آن مجموعه ای از جالب ترین و جذّاب ترین روشهای القای خلسه هیپنوتیزمی و خود هیپنوتیزمی وجود دارند . این کتاب به صورت مصور و در 210 صفحه منتشر شده و در بخش سوم آن با این عنوان : روشهائی که در زمینه ی خود هیپنوتیزم برندۀ جایزه شده اند ، این مطالب به چشم می خورند :

1 ـ روش خود هیپنوتیزم پیشنهادی من ، اثر توماس هاپ وود

2 ـ یک تکنیک خود هیپنوتیزم اثر : مارینوس جانسون

3 ـ راهی دیگر برای رسیدن به خود هیپنوتیزم : اثر دکتر لورنس اسپارکز


4 ـ کاربردهای هیپنوتیزم درمانی : در این اثر پس از شرح مقدماتی ، به کاربرد خود هیپنوتیزم در درمان بسیاری از بیماریها و ناتوانیها پرداخته است . کاربرد اساسی این اثر که در 229 صفحه تــهیه و تــدوین شده است ، آشنــائی افــرادی با خود هیپنوتیزم است که برای آموزش خود هیپنوتیزم و درمان با هیپنوتیزم به هیپنوتیزم درمانگر مراجعه می کنند .


5 ـ 9 طریقت اسرار آمیز و آرامش بخش : استرس به عاملی یا شرایطی گفته می شود که وضع عادی زندگی انسان را متحول کرده و او را با شرایط جدیدی مواجه سازد . اولین قسمتی از بدن که تحت تأثیر استرس قرار می گیرد عضلات ارادی است که چین خوردنِ عضلات صورت ، نزدیک شدن ابروها به هم ، جمع شدن