Сайт joomix.org
مقالات
images/iacf2n.jpg

 

نوشته ی : دکتررضا جمالیان

به دوستان و آنانی که آنها را دوست دارید

کتاب هدیه بدهید

برای آنهایی که برای ترجمۀ یک کتاب، یک گروهان از دوستان و همشهریهای خود را ـ که چندان هم اهل این کار نیستند ـ به خط می کنند و تازه با اشتباهات و خطاهای زیادی در آخر کار آنرا سرهم بندی می کنند ـ اینکه پیرمرد هشتاد ساله ای ماهها وقت صرف می کند تا تنها تعدادی از این اشتباهاتِ فجیح حضرات را در یک نقد ادبی فقط برای یک کتاب جمع آوری کند ، باور کردنی نیست. این پیرمرد رنجور که در سال گذشته شاهد بیماریهای طولانی و ناراحت کننده یک برادر و خواهر خود و درنهایت مرگ بسیار اندوهناک آنها هم بوده ، بیشتر از 10 کتاب را تنها درسال 1394 در زمینه های هیپنوتیزم درمانی و فرا روان شناسی در چاپ اول و یا پس از تجدید نظر کلی در تجدید چاپ های بالا روانۀ بازار کساد کتاب کرده که اینک با معرفی آنها به شما ، امید دارم که با امکاناتی که درکنار خرید آنها به همان قیمت روی جلد وجود دارد ، به عنوان هدیۀ نوروز در دربِ خانه و یا در محل کار آنهایی که آنان را دوست دارید ، به آنها هدیه بدهید و هم به بساط ناشران آنها که بقول نیما یوشیج ـ در بساطی که چندان بساطی نیست ـ مددی یا عنایتی کرده باشید .

کتابهایی از نشر کیوان یا دُورسا

1 ـ روان پر رمز و راز

برای تألیف یا تدوین کتابی که آخرین اطلاعات تا سال 2012 را در زمینۀ فرا روان شناسی داشته باشد ، با تحقیقات و مراجعات زیاد در اینترنت کتابی را تألیف کرده ام که می تواند شما و اطرافیان شما را در روزهای آینده مشغول و مشعوف کند . این کتاب که از روی جلد و صفحۀ فهرست مطالب آن برای ملاحظۀ شما تصویر برداری شده ، در 336 صفحه و به قیمت 500/14 تومان دراختیار شماست .

 

همانطور که رستورانها غذای ممتاز خود را با عنوانِ سفارش سر آشپز معرفی می کنند ، اینجانب هم با اقتباس از دوستی که برای اولین بار عنوان سرپرست مترجمین را که همان سر مترجم است ، وارد واژه نـامه های فارسی کرده ، مطالعۀ این کتـاب را به عنوان مترجم به شما تـوصیـه و سفارش می کنم .

2 ـ یوگا درمانی ، تألیف خانم سونیا ریچموند

این کتاب که بنظر اینجانب هم از لحاظ آموزش حرکات یا آساناها و هم از لحاظ توصیه های ناب و ممتاز برای حفظِ سلامتی و تندرستی از طریق استفاده از یوگا بی نظیر است ، با علاقه و دقت و برای احترام به فلسفۀ یوگا خیلی دقیق ترجمه کرده بودم که تنها عیب آن ، عکس های زشت و بی حیایانه خانم سونیا ریچموند بود ...

مثل همیشه با توسل به دوست دانشمند و یوگی بزرگوار جناب آقای مسعود مهدوی پور ، یکی از همکاران او که جداً استاد بی نظیری در نشان دادن حرکات یوگایی است ، این حرکات بازسازی شده است . واقعاً از لحاظ تکنیکی کار آقای آریا اصغری بی نظیر است .

این کتاب در 253 صفحه و به قیمت 15000 تومان یا نصف یک قالب پیتزا در اختیار شماست .

3 ـ هیپنوتیزم سریع و هیپنوتیزم کودکان

این کتاب یکی از آثار بی نظیر استاد هیپنوتیزم هاری آرونز است که در زمانیکه درحدود 60 یا 70 سال پیش ، استاد کابوک برای تکمیل دانشهای خود در زمینه های هیپنوتیزم ، یوگا و فرا روان شناسی به آمریکا رفته و در کلاسهای گران قیمت و طولانی هاری آرونز شرکت کرده بود ، استاد با این شرط و قید سوگند شرافتی این کتابها را به کابوک داده بود که نه تنها هرگز آنها را به کسی ندهد ، بلکه چشم کسی هم به پشت جلد این کتابها نخورد ...

در آخرین ماههای عمر و زمانیکه کابوک به بیماری بسیار وخیمی دچار شده بود ، هم برای مراعات قول و قرار و نیز کمک به ارتقای سطح هیپنوتیزم در ایران ، با خرید یکدستگاه فتوکپی از تمام صفحات 4 کتاب که تحفۀ هاری آرونز بود ، در منزل و در تنهائی تصویر برداری کرد و این فتوکپی ها را در اختیار من گذاشت که تمام آن 4 کتاب توسط اینجانب ترجمه و چاپ شده اند .

این کتاب بی نظیر و برای عده ای باور نکردنی ، به قیمت 11 هزار تومان در اختیار شماست .

4 ـ پرواز روح

خود آموز خارج کردن روح از بدن

در 30 روز

این کتاب آنقدر پرفروش بود که دو کتاب دیگر را هم دراین زمینه برای جواب دادن به عطش واقعی و صادق خوانندگان تهیه و ترجمه کرده ام

چاپ سیزدهم این کتاب با قیمت 1400 تومان در اختیار شماست .

5 ـ مدی تیشن ، طریقت باطنی ترجمۀ خانم نائومی همفری

حـدود 30 سال پیش یک بار برای تدریس در دانشکدۀ پزشکی بندرعباس درخـرداد به بندرعباس رفتم . به اصطلاح در آن زمان استاد پروازی دیگری به بندرعباس اعزام یا تبعید نشده بود ، لذا اینجانب را دریک سالن که با 5 کولر گازی تا حدودی خنک می شد ، مستقر کردند . نه هم صحبتی بود و نه درگرمای خفه کننده برای من که بچۀ سردسیر ـ اراک ـ هستم ، قدرت و نیروی گشت زدن در شهر و بازدید از مغازه های پر از اجناس لوکس ...  بهرحال ، متن انگلیسی این کتاب را که برای مطالعه به قصد سرگرمی برده بودم ، فرصت و امکان ترجمه کردن آن پیش آمد .

زمانی که ترجمۀ این کتاب را به شادروان صمد رحیمیان بنیانگزار نشر کیوان یا دورسا ارائه دادم ، بسیار خوشحال شد ، چون بازار تشنۀ کتابهائی در زمینه مدی تیشن بود . ولی در عنوانِ روی جلد کتاب که نام خانم نائومی همفری قرار داشت ، کارشناسانه نام خانم را خط زد و به من آموزش داد که مردم کتابی را در زمینۀ مدی تیشن برعکس آشپزی که یک خانم نوشته باشد ، نمی خوانند... روحش شاد باد . بهر حال حتی پیش از حروف چینی متن کتاب ، یک چک سنگین قیمت هم به مترجم داد !

کسانیکه مایل به خرید یک یا چند نمونه از این کتابها برای یک نفر یا چند نفر از عزیزان خود هستند ، با یکی از تلفن های زیر تماس بگیرند :

66963035  ــ 66464577  ــ 66466959

پس از این تلفن و پرداخت وجوه مربوطه ـ همان روز یا به زودی ـ ولی نه به آن نوع به زودی که مترجم آن کتاب یک صفحه ای ـ یا به قول پرزیدنت یک انجمن علمی ! قول انتشار آنها به زودی توسط آن فرد ذبل و دروغگو داده شده بود ، ولی هرگز آنها منتشر نشدند ... برای کسب اطلاعات بیشتر دراین زمینه به مقالات گذشتۀ این سایت با شرح و تفاسیر با عناوینِ کتاب یک صفحه ای و عکس آن کتاب عظیم الجثه که هر دو از انتشارات مدرس فعال و دانشمند یک انجمن علمی است ، هم الان مراجعه کنید .

کتابهایی از انتشارات کتاب اطلاعات

مؤسسه انتشارات اطلاعات در تکنولژی چاپ ـ اعم از حروف چینی ، صفحه بندی ، ویرایش دقیق و چاپ و بالاخره قیمت کم کتابها در بین تمام نشرها بی نظیراست . در سال جاری ، این ترجمه های این حقیر از سوی انتشارات اطلاعات چاپ یا تجدید چاپ شده اند .

1 ـ آموزش هیپنوتیزم بالینی


این کتاب بی نظیر ، جلد سوم از 3 کتاب درسی انجمن هیپنوتیزم بالینی آمریکا برای رده های مقدماتی و میانی در آموزش هیپنوتیزم است برای معرفی این کتاب ، توجۀ شما را به   فتوکپی قسمتهایی که توسط دکتر ارنست ل . روسی همکار و جمع آوری کننده مجموعه آثار دکتر میلتون اریکسون برای معرفی این اثر بی نظیر نوشته است ، جلب می کنم :

بدون تردید ، کتاب آموزش هیپنوتیزم بالینی بهترین و جامع ترین کتابی است که در زمینۀ آموزش هیپنوتیزم تاکنون دیده ، خوانده و ترجمه کرده ام . مسلماً تنها با مطالعۀ این کتاب به مراحلی می رسید که دیگران با مطالعۀ روش استاد شدن در هیپنوتیزم هنوز به آن نرسیده اند و قطعاً هرگز هم نخواهند رسید .


2 ـ هیپنوتیزم علمی نوین . چاپ نهم

این کتاب نگارش آقای دکتر ریچارد شروت ، رئیس یا پرزیدنت انستیتوی بین المللی مطالعات هیپنوتیزمی در آمریکاست . به نظر اینجانب ، این کتاب اثر شگفت انگیزی است که حاوی مطالبی است که در کتابهای دیگر آنها را پیدا نمی کنید .

شایـد این اولین کتـابی از ترجمه های این حقیر بـوده باشد که به توصیف علمی هیپنوتیزم پرداخته و نشان می دهد که در آمریکا ، انجمن های هیپنوتیزم متعددی وجود دارند که درسایه رقابت ، پیشرفت و تعالی برای آنها پدید می آید ، نه مثل بعضی از کشورها که برخی از افراد برای کسب انحصاری جیفیۀ دنیوی برای انجمن خود ، حق انحصاری برای سر و سامان دادن به آموزش هیپنوتیزم در تمام کشور را قایلند و در چند مقاله که در هفته های پیش دراین سایت منتشر شده ، اعتبار علمی مؤسسه و سواد هیپنوتیزمی مدرسان فعال و دانشمند آن ذکر شده است .

این کتاب با قیمت 5 هزار تومان از سوی انتشارات اطلاعات ( تماس از طریق تلفن 29993606 ) درتهران با پیک موتوری درهمان روز و در شهرستانها [ به زودی ] به دست شما می رسد .

3 ـ روش نوین استاد شدن در هیپنوتیزم

این کتاب تألیف هاری آرونز است که یک استاد بسیار خوشنام در هیپنوتیزم عملی است و مدتی هم به عنوان مربی یا مدرس مثل استاد علی بیات خودمان ولی در انجمن هیپنوتیزم بالینی در آمریکا به تدریس به پزشکان و دندانپزشکان مشغول بوده است هاری آرونز عضو هیأت علمی آکادمی هیپنوتیزم پزشکی آمریکا ، سردبیر مجلۀ هیپنوزیس کوارترلی ، مؤسس و مدیر مرکز آموزشی اتیکال هیپنوزیس و نویسندۀ بسیاری از کتابها در زمینۀ هیپنوتیزم است . درحدود 60 یا 70 سال پیش کابوک با سفر به آمریکا و شرکت در کلاسهای آموزش هاری آرونز و تهیۀ کتابهایی که بصورت محدود ، و به قیمت گران و تنها به کسانیکه دوره های آموزشی هاری آرونز را گذرانده بودند ـ از جمله شادروان کابوک داده شده بود و پس از ترجمه آنها به فارسی نقش غیر مستقیم و زیادی در ترقی و تعالی هیپنوتیزم علمی ایران هم داشت .

این کتاب جالب در 200 صفحه با چند تصویر به قیمت 7 هزار تومان به فروش می رسد .

4 ـ بررسی علمی خود هیپنوتیزم ـ چاپ هشتم

تألیف ریچارد شروت

 

این اثر ، یکی دیگر از اولین کتابهایی است که توسط اینجانب در زمینۀ هیپنوتیزم ترجمه شده است . یک نکته بسیار شایان توجه این است که استاد کریم زمانی مؤلف 7 جلد تفسیر خط به خط کتاب مثنوی مولوی ، به این اثر که ترجمۀ این حقیر است در جریان ویرایش بٌعد عظیم عرفانی داده و به آن اعتبار و عظمت زیادی داده که استقبال خوانندگان با تجدید چاپهای مکرر ، نشانه ای از این اهمیت است . بسیاری از تجدید چاپهای آن با شمارگان 5000 و 3000 نسخه بوده است . این کتاب به قیمت 5 هزار تومان [تلفن 29993606 ] به فروش می رسد .


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене