Сайт joomix.org
مقالات
images/corona_consult.png
نگارش : دکتر رضا جمالیان
 
براساس آمارهایی که از مراکز آموزش هیپنوتیزم و یا هیپنوتیزم درمانی تهیه شده ، مراجعین بیشتر در آرزوی یادگیری عناوین زیر هستند:
1 ـ آموزش هیپنوتیزم = آموزش دگر هیپنوتیزمی
این آموزش یا برآوردن این آرزوی بزرگ در مراکزی که مطابق تکنیکهای آموزشی انجمن علمی هیپنوتیزمِ آمریکا ـ خیلی سریع و کاملاً علمی و عملی ـ عمل می کنند ، به اینصورت انجام می گیرد :
الف : به مراجعین پس از یک مصاحبه از جمله اندازه گیری آزمون هیپنوتیزم پذیری 3 جلد کتاب به زبان فارسی که عیناً ترجمۀ سه پایۀ آموزشی انجمن هیپنوتیزم بالینی آمریکاست داده شده و مطابق روش آن انجمن به آنها این امکان داده می شود که برای یادگیری مطالب تئوری ــ هر اندازه که وقت لازم دارند ــ به مطالعه و فراگیری این کتابها که متنی ویرایش شده و ساده دارند ، بپردازند .
ب : پس از آنکه دانشجو مطالب تئوری را از کتابها با مراجعات مکرر یاد گرفت ، مطابق روش انجمن هیپنوتیزم بالینی آمریکا که در سایت آنها هم وجود دارد ، بصورت گروهی در 2 یا 3 روز تمام تکنیکهای عملی آموزش داده می شود . این در مواردی است که آموزش گروهی باشد ، ولی در آموزش انفرادی در 4 جلسۀ یک ساعتی یا 2 جلسۀ 2 ساعتی امکان آموزش تکنیکهای عملی هیپنوتیزم وجود دارد .
 
2 ـ آموزش خود هیپنوتیزم = سلف هیپنوتیزم
طرفداران و مشتاقان آموزش خود هیپنوتیزم در تمام نقاط جهان ــ از جمله در ایرانِ عزیز ــ فراوان هستند . این افراد در زمان مراجعه اشتیاق یا علاقۀ قلبی خود را به خود هیپنوتیزم به اینصورت بیان می دارند : [ من می خواهم با یک علامت یا یک عبارت بصورتی شرطی شوم که بکمک آن بتوانم خودم را سریعاً درحالت هیپنوتیزم قرار دهم ] . این آرزو یا خواسته به سادگی و نسبتاً سریع به اینصورت انجام می گیرد :
الف : پس از یک مصاحبه و اندازه گیری میزان هیپنوتیزم پذیری داوطلب ، در شرایطی که نشان داده می شود که به اندازه لازم هیپنوتیزم پذیر است ، او را در شرایط خلسه هیپنوتیزمی قرار داده و با چند تکنیک عمیقتر کردن خلسه هیپنوتیزمی ، خلسه او را عمیق کرده و دراین شرایط او را برای رسیدن سریع به خلسۀ خود هیپنوتیزمی شرطی می کنیم .
از آنجا که برای درک و فهم تئوریهای مرتبط با خود هیپنوتیزم نیاز به مطالعه مطالب متعددی وجود دارد ، به سوژه یک کتاب یا متن تایپ شده به حجم حدود 100 صفحه داده می شود که او با تمام آن نظریات ــ از جمله 10 تکنیک یادگیری خود هیپنوتیزم از طریق شرطی شدن ــ به سلیقه 10 استاد بزرگ آشنایی کاربردی پیدا کند .
تمام دورۀ آموزش خود هیپنوتیزم بصورت شرطی و تضمینی در 2 جلسۀ یـک ساعتی یـا یک جلسۀ دو ساعتی بـصورت انـفرادی انـجام می گیرد .

یادگیری نظری و عملی مدی تیشن = مراقبه = TM
اگر بـه کتابهای یا مقالاتی که دربارۀ هیپنوتیزم ، خود هیپنوتیزم ، مدی تیشن ، یوگا ، ذن ، سیر و سلوک عارفانه و ... نظری بیفکنیم ، اشاره ای به این فرد و این کتاب شده است . این فرد دکتر بنسن و کتاب او به نام عکس العمل ریلاکس شدن است . دکتر بنسن استاد بیماریهای قلب دانشگاه هاروارد ، پس از یک مطالغۀ بالینی 30 ساله بر روی دهها هزار فردی که مدی تیشن ــ مخصوصاً یک فرم سادۀ آن به نام TM ( مدی تیشن متعالی ) را انجام می دادند ، اثرات مثبت استفاده از مدی تیشن را در ایجاد آرامش یا ریلاکس شده ثابت کرد . البته دوری از استرس و زندگی در شرایط ریلاکس بودن در پیشگیری و درمان از موارد متعددی از بیماریهای قلبی و فشارخون تأثیر مثبت دارد . دکتر بنسن پس از این پژوهشهای 30 ساله ، نتایج آنرا در یک کتاب با عنوان عکس العمل ریلاکس شدن منتشر کرد که 2 سال پرفروش ترین کتاب در آمریکا و تا 10 سال جزء کتابهای پرفروش آمریکا بود .
از آنجائیکه در سال 1975 اینجانب برای طی یک دورۀ فوق تخصص در دانشکده بهداشت دانشگاه هاروارد در آمریکا و نظاره گر تحقیقات دکتر بنسن بودم ، این کتاب را تهیه و پس از مراجعت به ایران ترجمه و توسط نشر نواندیش بارها با تیراژ بالا چاپ و تجدید شد .
آموزش مدی تیشن
درشرایط کنونی به کسانیکه مایل به آموزش و فراگیری مدی تیشن باشند ، در 2 یا 3 جلسه یک ساعته مدی تیشن را براساس کتاب فوق آموزش می دهم . از آنجا که کتاب عکس العمل ریلاکس شدن که با نام آرامش بیکران در ایران چاپ و منتشر شده بود در دسترس نیست ، از فتوکپی فاخر آن ــ که عین کتاب اصلی است ــ برای آموزش استفاده می شود .

برای یادگیری بهتر هیپنوتیزم ، خود هیپنوتیزم و مدی تیشن
بدون تردید زمانی که برای یادگیری تئوریها یا اصول علمی هیپنوتیزم ، خود هیپنوتیزم و مدی تیشن لازمند ، خیلی طولانی تر از زمان یادگیری تکنیکهای کاربردی آنهاست .
همانگونه که اکنون از طریق سایت WWW.HYPNOSIRAN.COM این مطالب را می خوانید ، اگر به مطلب کارنامۀ دکتر رضا جمالیان مراجعه بفرمایید ، در پایان آن 4 فایل وجود دارد که با بازکردن آنها به انبوهی از مطالب و اطلاعات دسترسی پیدا می کنید که یکی از آنها تصویر روی جلد دهها کتاب در زمینۀ هیپنوتیزم ، خود هیپنوتیزم و مدی تیشن است .
برای تمام کسانیکه به این سایت مراجعه می کنند ، در این دوره که چاپ یا تجدید چاپ کتابها بسیار مشکل و گران است ، ما این امکان را برای شما فراهم کرده ایم که با فتوکپی فاخر هر کدام یا هر مجموعه از این کتابها را بخواهید ، سریعاً و تقریباً معادل قیمت کتابهایی که این روزها چاپ و توزیع می شوند از طریق تلفن 77561318 ( 021) و پرداخت قیمت کتاب و هزینه پست سفارشی از طریق اینترنت سریعاً در اختیار شما بگذاریم .
هیپنوتیزم درمانیهای پرطرفدار ایران
* افزایش اعتماد به نفس یا افزایش عزت نفس
* افزایش مهارتهای آموزشی مانند تمرکز ، حافظه ، سرعت فراگیری و ...
* لاغر شدن و یا چاق شدن
* رسیدن به آرامش و رها شدن از استرس
* فراموش کردن یا کمرنگ کردنِ خاطرات نامطبوع و آزار دهنده
* درمان حالات کندن موهای سر ، جوشهای صورت و جویدن ناخنها
* درمان لکنت زبان
* درمان شب ادراری
* رهایی از احساس خشم یا نفرت زیاد و بی دلیل از فردی
* وسواس و افسردگی

با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене