Сайт joomix.org
S5 Map it With Google

 

هیپنوتیزم علمی نوین

تألیف : دکتر ریچارد شروت

رئیس یا پرزیدنت انستیتوی بین المللی مطالعات هیپنوتیزمی ( فلوریدا ـ میامی ) دکتر ریچارد شروت از متخصصان برجستۀ آموزش هیپنوتیزم پزشکی است که به عنوان پزشک ، روانپزشک و رئیس یک انستیتوی مطالعات هیپنوتیزم ، خلاصۀ متن سخنرانیهای خود در چند دانشگاه علوم پزشکی ، دندانپزشکی و روان شناسی درآمریکا را به صورت کتابی طی 5 بخش با موضوعات مهم زیر به صورت کتابی پرمحتوا منتشر کرده است :

بخش اول : چهار راه دسترسی به ضمیر ناخود آگاه : که در حقیقت زمینه های روانشناسانۀ لازم برای درک هیپنوتیزم را بیان می کند .

بخش دوم : تاریخچۀ هیپنوتیزم : در این بخش ابتدا به شرح سابقۀ هیپنوتیزم در چند فرهنگ باستانی می پردازد و بعد به شرح تحولات شگرف هیپنوتیزم درچند قرن اخیر اقدام می کند .

بخش سوم : تعبیر علمی حالت خلسه : فقر علمی در تعریف و شرح حالت خلسه و انواع متفاوت آن، معرفی دو نوع خلسۀ مثبت و خلسۀ منفی و ارتباط دادن آنها با پرکاری سیستم های عصبی پاراسمپاتیک و سمپاتیک ، علائم حالت هیپنوتیزمی ... تا شرح نظریات پاولوف .

بخش چهارم : خطرات و محدودیتهای هیپنوتیزم : خطرات برای سوژه ، خطر برای هیپنوتیزم کننده از طریق توهم قدرت ، خطراتِ هیپنوتیزم کردن قلدرانه .

بخش پنجم : قوانین هیپنوتیزم و روش تلقین به نفس

کتاب فوق درزمان شروع اولین دوره های آموزش هیپنوتیزم پزشکی در سال 1366 با تشویق جناب آقای دکتر هادی منافی رئیس سازمان نظام پزشکی و رئیس انجمن هیپنوتیزم توسط اینجانب ترجمه و دراختیار همکاران قرار گرفت و شاید یکی از اولین کتابهای علمی هیپنوتیزم است که در سال 1367 توسط انتشارات اطلاعات برای چاپ مورد قبول قرار گرفت و آقای زین العابدین مرتضویان سرپرست مؤسسه ی نشرکتاب اطلاعات آنرا با محبت و عنایت شخصاً ادیت کردند و به صورت بسیار نفیسی به « زیور چاپ آراسته کردند . » این کتاب تاکنون 8 بار تجدید چاپ شده و به نظر اینجانب اثر بسیار جالب ، جذّاب و پرمحتوائی است که مطالعۀ آنرا به همگان توصیه می کنم .


 

چـاپ اول این کتاب با قیمت 8 تومان و آخرین چاپ آن با قیمت 850 تومان توسط انتشارات اطلاعات تلفن : 29993242 چاپ و توزیع شده و به صورت سفارش پستی و فروش در شعب انتشارات اطلاعات در اختیار همگان است .

 


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене