Сайт joomix.org
مقالات
images/corona_consult.png

آموزش هیپنوتیزم در شرایط کرونا

 انجمن هیپنوتیزم بالینی آمریکا

برای اطلاع از این موضوع مهم که چگونه امکان آموزش هیپنوتیزم در شرایط پاندمی کرونا وجود دارد، ابتدا به شرح نحوۀ آموزش هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم در آمریکا و در انجمن هیپنوتیزم بالینی آمریکا  (ASCH) می پردازم تا مشخص شود که در شرایط بحرانی همه گیری کرونا هم استمرار فراگیری هیپنوتیزم بصورت کاملاً ایمن و مطابق پروتکل های بهداشتی امکانپذیر است .

ضمن اعتقاد به این اصل که حفظ سلامتی وکارآئی جسمی و روانی دانشجویان اولویت و اهمیت درجه اول را در هر دورۀ آموزشی ـ از جمله آموزش هیپنوتیزم دارد ، بایستی مد نظر داشت .

نحوۀ آموزش هیپنوتیزم در آمریکا که مثل بسیاری از رشته های علمی و هنری در بسیاری از کشورهای جهان از آن الگوبرداری می شود ، به  اینصورت انجام می گیرد این مطالب در سایت ASCH و در مقدمۀ 3 جلد کتاب آموزشی این انجمن که به فارسی هم ترجمه شده اند به اینصورت وجود دارد :  

1 ـ کسانیکه مایل به آموزش یا یادگیری هیپنوتیزم هستند ، باید مستقیماً از دفتر انجمن هیپنوتیزم بالینی آمریکا کتابهای آموزشی را تهیه کنند ، همانطور که اینجانب هم این کتابها را بکمک آشنایان مقیم آمریکا تهیه کرده ام . این کتابها در آمریکا از این جهت که فقط آنها را می توان از دفتر انجمن تهیه کرد و قیمت آنها در آمریکا بسیار زیاد است و از شبکه کتابفروشها هم توزیع نمی شود به این علت است که این 3 کتاب که توسط کوریدون هاموند Ph.D برای انجمن هیپنوتیزم آمریکا تهیه و تألیف شده اند ، تا منافع مالی آن صرف اهداف آموزشی و اداری انجمن شود . این سه کتاب با  ترجمه ، ویراستاری و چاپ بسیار فاخر در ایران موجودند و می تواند مورد استفاده علاقمندان هیپنوتیزم در ایران هم قرار بگیرند .

2 ـ به دانشجویان یا علاقمندان به  اندازه کافی فرصت داده می شود تا مطالب آنها را فرا بگیرند . متن و ترجمه های این 3 جلد کتاب انجمن هیپنوتیزم بالینی آمریکا علمی هستند و مملو از اطلاعات علمی و تخصصی هستند .

3 ـ پس از آنکه دانشجویان مطالب آموزشی را بخوبی یاد گرفتند ، با تهیه نوار صوتی از متن روشهای القای خلسه ، با هیپنوتیزم عملی هم آشنا می شوند . از آنجا که در شرایط پاندمی کرونا نحوۀ آموزش در دبستانها ، دبیرستانها و حتی بسیاری از رشته های دانشگاهی با حضور کمتر مدرس صورت می گیرند ، در آموزش هیپنوتیزم هم بایستی حضور علاقمندان به فراگیری هیپنوتیزم بدون حضور در کلاس ــ حتی آموزش رخ به رخ و دو نفره صورت بگیرد .

 

خطرات شرکت در دوره های آموزشی

1 ـ انجام سه نوبت واکسیناسیون فرد داوطلب را برای حضور چند ساعته در کلاس مصون نمی کند .

2 ـ احتمال دارد کرونا مثل HIV و انواعی از هپاتیت ها سالیان بسیار طولانی در  اجتماعات انسانی حضور و وجود داشته باشد .

3 ـ برای فراگیری متون  علمی ، وجود کتاب به مراتب بهتر از کلاس و درس استاد یا مدرس است .

4 ـ در آموزش با کتاب ، برای دانشجو یا دانش آموز امکان مراجعه مکرر به کتاب وجود دارد و در کتاب مطالب آموزشی با دقت بیشتری گنجانده شده و مطالبی به علت فراموشی استاد فراموش نشده و یا بصورت مکرر بیان نشده است .

 

یک شانس فراگیری هیپنوتیزم در شرایط کرونا

قبل از پیدایش بیماری کرونا ، برای آموزش هیپنوتیزم در 4 دانشگاه علوم پزشکی [ پزشکی ، دندانپزشکی ، مامائی ، پرستاری و رشته های متعدد روان شناسی ] برنامه ریزی شده بود و برای دانشجویان تعداد بسیار زیادی کتاب و مطالب تایپ و تکثیر شده تهیه شده بود .

بنابر این با توجه به شرایط اضطراری و کمیاب یا نایاب بودن متون درسی ، تعداد نسبتاً زیاد یا کافی از تمام  کتابهای درسی در اختیار خانمی هست که می توان از طریق شماره : 09228289756  با ایشان تماس گرفت . با تـوجه بـه سابقه تحصیلی و علاقه افراد ، ایشان می توانند کتابهای آموزش هیپنوتیزم را به شما پیشنهاد و در صورت انتخاب با پست سفارشی بسیار سریع برای شما ارسال کنند .

از این طریق ، علاقمندان به فراگیری هیپنوتیزم در رشته های روان شناسی ، پزشکی ، مامائی ، پرستاری و ... می توانند سریع به منابع آموزشی دسترسی و همانگونه که در شرایط کنونی در دبیرستانها و دانشگاهها برنامه های آموزشی صورت نمی گیرند ، با دقت ، صحت و سرعت زیادی با هیپنوتیزم کاربردی آشنا شوند.


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене